SITE MAP

 

 

                                                                                                                                                      

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

HOMEFORUMCOMPETITIISHOPPINGGALERIE FOTOCONTACT

 

 

 

 

 

 

 

sursa: www.frh.ro 25.05.2009

 

Program saptamanal 25.05 31.05.2009

 

Jocuri de pregatire Lot senioare

29.05.2009 ora 19.00

Dr.Tr.Severin

Romania                                              -           Polonia                        SPORT.RO direct

 

30.05.2009 ora 19.00

Dr.Tr.Severin

Romania                                              -           Polonia                        SPORT.RO direct

 

Cupa Challenge Masculin

Finala Retur

31.05.2009

Suceava, ora 17.00

 

Universitatea Bucovina Suceava         -           UCM Resita                 SPORT.RO direct

Delegat EHF:  Konoplyasty (UKR)

Reprezentant EHF: Lavrov (RUS)

 

 

TURNEU BARAJ  PROMOVARE

LIGA  NATIONALA masculin

 

Bucuresti

Sala Lucian Grigorescu

 

Etapa I                         29.05.2009

 

 SCM Rom Cri  Brasov

Universitatea Craiova

16:00

 

 

 

 

 

Uztel Ploiesti

CSM Satu Mare

18:00

 

 

Etapa II            30.05.2009

 

Universitatea Craiova

CSM Satu Mare

15:00

 

 

 

 

 

 SCM Rom Cri  Brasov

Uztel Ploiesti

17:00

 

 

Etapa III           31.05.2009

 

Uztel Ploiesti

Universitatea Craiova

11:00

 

 

 

 

 

CSM Satu Mare

 SCM Rom Cri  Brasov

13:00

 

 

Sedinta tehnica va fi in data de 29.05.2009, ora 15.00 la Sala Lucian Grigorescu.

 

 

Divizia A masculin

Editia 2008-2009

Retur

SERIA C

 

Reprogramare

Etapa VI           23.05.2009       

 

National Sighisoara

CSM Satu Mare

17:00

In 25.05

Arbitri:Nacu/Rucoi-Ms

 

 

 

 

 

TURNEUL  FINAL  JUNIORI  III.  MASCULIN      2008/2009

27-31 mai 2009 Sighisoara  Sala Sporturilor  Radu Voina

 

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Grigoriu Ion      Tel. 0746 232334 / Matei Mircea              Tel. 0745 082170

Arbitri:                           Gorina Melencu-Gj

                                    Parscahiv/Savu-Ag

                                    Dumitru/Sarbu-Ph

                                    Spanu/Tanasescu-Bv

                                    Danulet/Iordache-Vl

                                   

 Etapa I-a                      27 mai 2009

 Gr.Sc.Kos Karoly CSM Sf.Gheorghe

 LPS Banatul Timisoara

Seria I.

Ora 12,30

Sc.Gl.3 Adjud

 Extrem Baia Mare

Seria II

Ora 14,00

CSS Fagaras

 Lic. Mil. M.Viteazul Alba Iulia

Seria I

Ora 15,30

LPS Piatra Neamt

 Univ.Transilvania Cluj

Seria.II

Ora 17,00

 Etapa a II-a                  28 mai 2009

 LPS Banatul Timisoara

 LPS Lic.Mil.M.Viteazul Alba Iulia

Seria I

Ora 12,30

Extrem Baia Mare

 Univ.Transilvania Cluj

Seria.II

Ora 14,00

Gr.Sc.Kos Karoly CSM Sf.Gheorghe

 CSS Fagaras

Seria I

Ora 15,30

Sc.Gl. 3 Adjud

 LPS Piatra Neamt

Seria.II

Ora 17,00

 Etapa a III-a                29 mai 2009

 CSS Fagaras

 LPS Banatul Timisoara

Seria I

Ora 12,30

LPS Piatra Neamt

 Extrem Baia Mare

Seria.II

Ora 14,00

LPS Lic.Mil.M.Viteazul Alba Iulia

 Gr.Sc.Koos K.CSM Sf.Gh

Seria I

Ora 15,30

Univ.Transilvania Cluj

 Sc.Gl.3 Adjud

Seria.II

Ora 17,00

 30 mai  2009

 Loc 4 Seria I-a

Loc 4 Seria II-a 

Ora 09,00

 

 

pentru loc 7-8

Loc 3 Seria I-a

Loc 4 Seria II-a

Ora 10,30

 

 

pentru loc 5-6

Loc 1 Seria I-a

Loc 2 Seria II-a

Ora 12,00

 

 

 

Loc 2 Seria I-a

Loc 1 Seria II-a

Ora 13,30

 

 

 

 31 mai 2009

 Ora 10,00          Echipele invinse vor juca pentru loc 3-4

Ora 11,30          Echipele invingatoare vor juca pentru loc 1-2

 

TURNEU SEMIFINAL JUNIOARE III

29 - 31 mai 2009

 

Grupa I-a        

Bucuresti          

Sala Sporturilor Lucian Grigorescu

Persoana contact:        Dl.Iancu Costica, tel.0723/712730

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:   Isbasoiu Mihai     Tel. 0726 379316  

Arbitri:               Agliceriu/Bontea-Bz

                        Baciu/Izvoranu-Gt

                        Aldescu/Crastoaia-Db

 

 

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

LPS Iasi

CSS nr.1 Constanta

Ora 10,00

 

LPS Focsani

 HC Sc.nr.88 M.Viteazul Bucuresti

Ora 11,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 2009

 

CSS nr.1 Constanta

 HC Sc.nr.88 M.Viteazul Bucuresti

Ora 10,00

 

LPS Iasi

 LPS Focsani

Ora 11,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

LPS Focsani

 CSS nr.1 Constanta

Ora 08,00

 

HC Sc. nr.88 M.Viteazul Bucuresti

 LPS Iasi

Ora 09,15

 

 

 

Grupa a II-a                

Braila    

Sala Sporturilor Danubius

Persoana contact:        Dl.Preda Cristian, tel.0765/250906, Dna Popa Ionica,tel.0745/911128

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Cinatti Florin    Tel. 0722 957443

Arbitri:                           Radu/Ursu-Tl

                        Brumaru/Dumitru-Vn

                        Vlad/Velisca-BZ

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

 

LPS Suceava

 LPS Braila

Ora 15,00

 

LPS Piatra Neamt

 CSS nr.2 Bucuresti

Ora 16,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 2009

 

LPS Braila

 CSS nr.2 Bucuresti

Ora 15,00

 

LPS Suceava

 LPS Piatra Neamt

Ora 16,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

LPS Piatra Neamt

 LPS Braila

Ora 10,00

 

CSS n.2 Bucuresti

 LPS Suceava

Ora 11,30

 

 

Grupa a III-a   

Tg.Jiu  

Sala Sporturilor

Persoana contact:        Dna.Ghira Anca, tel.0745511789

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Nasturel Gh.    Tel. 0744 798045

Arbitri:               Moale/Vasilescu-Ag

                        Dan/Iordache-Hd

                        Cruceru/Ilie-Mh

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

LPS Buzau

 LPS Tg.Jiu

Ora 16,00

 

HC Jimbolia

 CSS Caracal

Ora 17,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 2009

 

LPS Tg.Jiu

 CSS Caracal

Ora 16,00

 

LPS Buzau

 HC Jimbolia

Ora 17,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

HC Jimbolia

 LPS Tg.Jiu

Ora 09,00

 

CSS Caracal

 LPS Buzau

Ora 10,30

 

 

Grupa a IV-a   

Petrosani        

 Sala CSS

Persoana contact:        Dna Mileti Edith,tel.0722/837054

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Tomescu Gabriel          Tel. 0766 319717

Arbitri:                Barbu/Badiu-Cj

                        Campean/Padeanu-Vl

                        Ghita/Stanculeasa-Gj

                       

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

CS Corbeanca

 CSS Petrosani

Ora 15,00

 

LPS Banatul Timisoara

 LPS Slatina

Ora 16,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 2009

 

CSS Petrosani

 LPS Slatina

Ora 15,00

 

CS Corbeanca

 LPS Banatul Timisoara

Ora 16,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

LPS Banatul Timisoara

 CSS Petrosani

Ora 10,00

 

LPS Slatina

 CS Corbeanca

Ora 11,30

 

 

Grupa a V-a                

Rm.Valcea        

Sala Sporturilor Traian

Persoana contact:        Dl.Sichigea Victor, tel.0728/331239

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Serbu Ion         Tel. 0722 405327

Arbitri:                Doana/Tanasa-B

                        Radovici/Ristea-Dj

                        Capruciu/Rotaru-Ot

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

Sc.Gl.I.Vladutiu Ludus

 LPS Bistrita

Ora 15,00

 

Lic.Teor.Nagy Mozes Tg.Secuiesc

 HC Oltenia Rm.Valcea

Ora 16,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 2009

 

LPS Bistrita

 HC Oltenia Rm.Valcea

Ora 15,00

 

Sc.Gl.I.Vladutiu Ludus

 Lic.Teor.Nagy Mozes Tg.Secuiesc

Ora 16,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

Lic.Teor.Nagy Mozes Tg.Secuiesc

 LPS Bistrita

Ora 10,00

 

HC Oltenia Rm.Valcea

 Sc.Gl.I.Vladutiu Ludus

Ora 11,30

 

 

Grupa a VI-a               

Zalau    

Sala Polivalenta

Persoana contact:        Dna.Tadici Elena, tel.0748/799932

Hotarare C.A. Delegat neutru

Delegat FRH:      Mesaros Zamfir            Tel. 0740 002780

Arbitri:                           Marza/Nedelea-Cj

                        Sas/Pintea-Bh

                        Biris/Horoba-Bn

 

Etapa I-a          29 mai 2009

 

CS Transilvania Tg.Mures

 CSS Zalau

Ora 15,00

 

CS Dinamo Brasov

 Dara Fagaras

Ora 16,30

 

 

Etapa a II-a      30 mai 209

 

CSS Zalau

 Dara Fagaras

Ora 15,00

 

CS Transilvania Tg.Mures

 CSS Dinamo Brasov

Ora 16,30

 

 

Etapa a III-a     31 mai 2009

 

CS Dinamo Brasov

 CSS Zalau

Ora 10,00

 

Dara Fagaras

 CS Transilvania Tg.Mures

Ora 11,30

 

 

 

Turneu final    

Juniori I masculin            

02-07.06.2009 (05 este zi de pauza)

Va fi organizat la Odorheiul Secuiesc.

Persoana de contact: Benedek Csaba Tel. 0745 669945

 

Echipe calificate: LPS Buzau, CSS Fagaras, Lic. Teor. Traian Vuia Resita, CSS Triumf Calarasi, Extrem Baia Mare, HC Rom Cri Brasov.

Sedinta tehnica va avea loc in data de 02.06.2009, ora 13.00 la Sala Sporturilor, unde va avea loc si tragerea la sorti pentru stabilirea programului de joc.

Jocurile vor incepe la ora 15.00.

Delegati FRH: Belu Horatiu      Tel. 0754 433422 / Ionescu Dida           Tel. 0742 862232

Arbitri:               Stark/Stefan-B

                        Dordea/Zaulet-Sb

                        Anton/Cristea-Is

                        Manea/Iliescu-B

                        BIro/Gyuri-Hg

 

Turneu final    

Junioare I feminin

02-06.06.2009

Brasov:  Sala D.P.Colibasi

Persoana de contact:   Coteanu Cristian          Tel. 0752 033993

 

Echipe calificate: LPS Piatra Neamt, CSS Sighisoara, CSS 2 Baia Mare, Colegiul Tehnic Media Bucuresti, CSS Caracal, LPS Bistrita.

 

Sedinta tehnica: 02.06.2009, ora 13.00 la Sala D.P.Colibasi, unde va avea loc si tragerea la sorti pentru stabilirea programului jocurilor.

 

Jocurile vor incepe la ora 15.00.

 

Cheltuielile de organizare (persoane oficiale, transport, cazare, masa si barem de arbitraj) vor fi suportate de catre echipele participante.

 

Chiria sala va fi suportata de catre F.R.H si S.C.M. Brasov.

 

Delegati FRH: Banciu Constantin         Tel. 0744 628594 / Isbasoiu Mihai         Tel. 0726 379316

Arbitri:               Duta/Florescu-B

                        Eremia/Draganescu-Gj

                        Pop/Mocany-Hd

                        Candidatu/Spataru-Tr

                        Mihai/Petre-Bv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright hanbalisti.ro. All rights reserved.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Viziteaza magazinul handbalisti.ro pe ShopMania